Przewodniki po Węgrzech

Węgry Dorling Kindeeslay Hungary


The DK Eyewitness Hungary travel guide will lead you straight to the best attractions the country has to offer. Fully illustrated, it covers all the major regions from Budapest to the castle towns, the Northern Highlands and The Great Plain. You'll find all the insider tips every visitor needs, whether you're shopping in Central Market, walking in the Northern Transdanubia Hills or exploring Kaposvar. Plus, it's packed with comprehensive listings of the best hotels, restaurants, shops and nightlife in each area for all regions. DK Eyewitness Hungary features 3D cutaways and floorplans of all the must-see sites including the historic Eger Castle and Lake Balaton, known as 'Budapest-on-sea'; with street maps and reliable information about getting around this spectacular country. It also explores Hungary's history and culture, as well as its landscapes and wildlife. With all the sights and attractions listed place by place, DK Eyewitness Hungary is your essential travel companion.

Portal randkowy

Węgry kąpieliska termalne i lecznicze przewodnik Bezdroży


Przewodnik szczegółowo omawia najciekawsze kąpieliska Węgier, przedstawiając ich walory lecznicze i rekreacyjne, historię, bazę noclegową i zaplecze gastronomiczne; zawiera także informacje dotyczące innych atrakcji turystycznych w okolicy.

Będzie pomocny zarówno przy wyborze miejsca na wypoczynek, jak i podczas samego wyjazdu.

Niewiele jest krajów, które mają tyle do zaoferowania w dziedzinie wód i kąpielisk termalnych co Węgry. Po pierwsze, z przeszło tysiącem źródeł cieplicowych, państwo to należy do najzasobniejszych w wody termalne krajów Europy. Po drugie, trudno o większą różnorodność term: naturalne jezioro termalne w HĂŠvĂz i potureckie łaźnie Budapesztu, Kąpielisko Jaskiniowe w Miszkolcu i Zamkowe w Gyuli, luksusowe secesyjne kąpielisko GellĂŠrta wzorowane na rzymskich termach i nowoczesny kryty aquapark w Debreczynie, basen imitujący śródziemnomorską plażę w HajdĂşszoboszló i maszyna do lodu na kąpielisku SzĂŠchenyi – a przykłady można by mnożyć. Po trzecie, na Węgrzech kąpiele termalne wrosły w nurt codziennego życia i już o 6.00 rano na ulicach węgierskich miast zobaczymy radosnych Węgrów obutych w klapki i wymachujących ręcznikami. Bo nie ma jak pójść na kąpielisko, by zrelaksować przed lub po ciężkim dniu, podzielić się najnowszymi plotkami, dać sobie zrobić masaż czy… poszukać towarzystwa na wieczór. No i jeszcze jeden drobiazg: na Węgrzech jest trzy razy więcej słonecznych dni niż u nas…

Tworzenie stron WWW - Kreator stron internetowych