Sporty Wodne

Głównym akwenem żeglarskim kraju jest oczywiście Balaton, na brzegach którego znajduje się kilka marin jachtowych i wypożyczalni sprzętu pływającego, m.in. przy portach i dużych kompleksach wypoczynkowych w Balatonfüred, Keszthely, Tihány, Balatonföldvár i Fonyód.


Żaglówki pływają również po jeziorze Velence oraz po jeziorze Tisza. Windsurfing uprawia się nie tylko na Balatonie, Fertő, Velencei-tó i Tisza-tó, lecz również na wielu mniejszych jeziorach i zalewach, np. na Öreg-tó w Tata, Sós-tó w Nyíregyháza, na zalewach w Orfű i Abaliget koło Peczu.


Kajakarstwo jest na Węgrzech sportem narodowym. Do dziś w kraju działają liczne kluby kajakarskie (m.in. w Budapeszcie, na Wyspie Małgorzaty). Przez Węgry, po Cisie i Dunaju, przebiega międzynarodowy szlak kajakowy, na którym organizowane są międzynarodowe spływy. Równie popularne wśród kajakarzy są rzeki Bodrog i Keresz oraz jeziora: Tisza, Velence i Nezyderskie. Wypożyczalnie (kajak, kenśkölcsönző, csónakház) znajdują się w miejscowościach wypoczynkowych na brzegach rzek i akwenów.

Tworzenie stron WWW - Kreator stron internetowych