Wędkarstwo

Wędkarstwo jest powszechnym zajęciem Węgrów. Niewiele miejscowości nie może się poszczycić pobliskim stawem rybnym (halásztó), w którym po wykupieniu biletu można bez przeszkód wędkować (pecázni). W węgierskich wodach łowi się m.in. dorodne karpie (ponty), sumy (harcsa), sandacze (süllő), szczupaki (csuka), pstrągi (pisztráng), jesiotry (kecsege), płotki (keszeg) i węgorze (angolna).

Rozprowadzaniem biletów dziennych (horgászati napijegy) dla cudzoziemców zajmuje się m.in. Krajowy Związek Wędkarski, gdzie można również zasięgnąć informacji o działalności terenowej związku. Nad rzekami i zalewami roi się od rancz wędkarskich (halásztanya), czyli kempingów położonych tuż nad wodą, gdzie przybywają całe rodziny, aby łowić ryby i gotować wspaniałą halászlé w kociołku nad ogniem.

Prawdziwym rajem wędkarzy jest jezioro Tisza w okolicach Kisköre (drugi co do wielkości akwen wędkarski Europy). Domki dla wędkarzy, wypożyczalnie łodzi i motorówek oraz pomosty do wynajęcia znajdują się wzdłuż Dunaju, Cisy, Balatonu i jeziora Velence oraz wielu pomniejszych rzek i zbiorników wodnych.
Tworzenie stron WWW - Kreator stron internetowych