Zalakaros SPA

Wypoczynek w świecie wód termalnych podnosi na duchu. Uzdrowisko Zalakros jest położone w południowo-zachodniej części zakątku Węgier.


Hasłem uzdrowiska jest rzymska maksyma sanus per aquam czyli leczenie wodą.Zasoby wód termalnych na Węgrzech należą do drugich co do wielkości w Europie.


Światową sławę Zalakaros zyskało dzięki leczniczym właściwościom wód termalmnych odkrytych przypadkowo podczas odwiertów badawczych.Wody gorących źródeł osiągają temperaturę 96 stopni celsjusza.


Temperatura leczniczych wód mineralnych została obniżona, aby sprawiała przyjemność i przynosiły ukojenie, między innymi w przewlekłych stanach zapalnych stawów. Żródła termalne mają również szerokie zastosowanie w rehabilitacji po wypadkach i operacjach.


Kąpiel w wodzie termalnej pozytywnie wpływa na samopoczucie i zapobiega chorobom.Zostało ono w ostatnim czasie przebudowane, jest położone na zalesionym terenie o powierzchni około 10 ha. Baseny zajmują obszar 6360 metrów kwadratowych. Świetnym posłem jest również spacer po rozległym parku. Jest tutaj również basen sportowy, basen wrażeń ze zjeżdzalniami, dzika rzeka, basen termalny jak i basen dla małych dzieci gwarantujący doskonały relaks i regenerację sił.


Kapielisko Zalakaros to wspaniałe miejsce wypoczynku dla każdego.Miasto jest położone w pięknym zakątku Węgier, w promieniu 50 kilometrów znajduje się wiele atrakcyjnych miejsc których nie można pominąć: Mały Balaton, rzymskie ruiny, pałac rodu Fasteticsów oraz rezerwat bawołów.

Tworzenie stron WWW - Kreator stron internetowych